Неделните мачове, от 16:00 часа, в Серия "А", предложиха множество голове и емоции за футболните фенове. На стадион "Дино Мануци", новакът Специя прие Фиорентина. Домакините бяха без нашия Андрей Гълъбинов, който лекува мускулна травма. В крайна сметка отсъствието му се усети и двубоят завърши наравно 2:2.

Интер загуби дербито с Милан - 1:2

След COVID-19, Златан пребори и Интер: Ибра изригна с два гола в дербито на Милано

За домакините се разписа Ромелу Лукаку

Гостите имаха летящ старт и до четвъртата минута вече водеха с 0:2. Пецела и Бираги се разписаха в рамките на 120 секунди и изведнъж селекцията на Джузепе Якини се превърна в отявлен фаворит за трите точки. Верде обаче върна Специя в мача, след като в 39-а намали изоставането на своите.

10 минути преди края на срещата, появилият се като резерва Диего Фариас. Бразилецът оформи крайното 2:2, след като шутира от границата на наказателното поле, пласирайки много точно топката в долния ляв ъгъл на Драговски.

Торино продължава трагичното си представяне под ръководството на треньора Марко Джампаоло. "Биковете" загубиха трети пореден мач, след като падна у дома от Каляри с 2:3. Триумфът пък бе първи за сардинци през тази кампания.

Снимка 501166

Източник: EPA/БГНЕС

Андреа Белоти даде ранен аванс за "граната" с гол от дузпа. До почивката обаче бе осъществен пълен обрат чрез Жоао Педро и Джовани Симеоне. С началото на второто полувреме, Белоти възстанови паритета, но 73-ата, Джовани Симеоне се превърна в големия герой за Каляри подсигурявайки победата със своето второ попадение в мача.

Киеза изгонен в дебюта си, Ювентус не победи Кротоне, ВАР отново се намеси

Лош старт за новото попълнение на Старата госпожа

СПЕЦИЯ - ФИОРЕНТИНА 2:2

0:1 Пецела (2"), 0:2 Бираги (4"), 1:2 Верде (39"), 2:2 Фариас (75")

ТОРИНО - КАЛЯРИ 2:3

1:0 Белоти -дузпа (4"), 1:1 Педро (12"), 1:2 Симеоне (19"), 2:2 Белоти (49"), 2:3 Симеоне (73")