Отборът на Ювентус пропусна отличната възможност да спечели осмото си поредно Скудето още в този кръг. Селекцията на Масимилиано Алегри се нуждаеше от точка или три при визитата си на СПАЛ, но в крайна сметка допусна обрат и загуби с 1:2.

Поражението донякъде бе оправдано, тъй като "бианконерите" излязоха в доста експериментален състав, в който липсваха звездите Кристиано Роналдо, Марио Манджукич, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и др. Въпреки това, те поведоха в 30-ата минута чрез Мойс Кийн, но след паузата неопитните ювентинци бяха попарени след голове на Бонифаци и ветерана Серджо Флокари.

Снимка 418019

Източник: EPA/БГНЕС

Зрителите на "Паоло Маца" трябваше да почакат до 30-ата минута, за да видят първото попадение в мача. То бе в полза на гостите и негов автор, както вече става традиция напоследък, стана младата сензация Мойс Кийн.

Жоао Кансело, който днес играеше в ролята на крило, навлезе към центъра на терена, след което отправи и хубав изстрел. В този миг обаче Мойс Кийн застана на пътя на топката и я отклони в обратния на Вивиано ъгъл за 0:1.

"Старата госпожа" можеше да удвои своята преднина в 42-ата, но тогава домакините по някакъв начин оцеляха, след като шутът на Кансело беше блокиран.

СПАЛ не се предаде и възстанови паритета в 49-ата минута. Централният защитник Кевин Бонифаци скочи най-високо при центриране от корнер и с глава не остави шансове на Перин.

Оттук насетне поривът в играта на "бианкочелестите" беше видим и те създадоха още няколко много добри положения, които обаче биваха отразявани от резервния вратар на Ювентус.

Пауло Дибала напомни за себе си едва в 72-ата минута, когато отправи много прецизен изстрел от границата на наказателното поле. Топката летеше към долния десен ъгъл на Вивиано, но футболистът с ексцентричен №2 успя да направи ключово спасяване.

Всичко това сякаш положи нужните основи и за случилото се в 74-ата минута, когато обратът беше осъществен. И кой друг, ако не ветеранът Серджо Флокари. "Старото куче" се възползва от грешка на младия защитник Гоци и отблизо подлуди тифозите за 2:1.

Снимка 418021

До края експерименталната селекция на Юве се хвърли в търсене на шампионската точка, но тази цел така и не беше изпълнена.

В следващия кръг торинци могат да спечелят Скудетото с точка или три срещу Фиорентина. СПАЛ пък приема на свой терен борещия се за спасение тим на Емполи.

Аякс и Ювентус завършиха 1:1 в оспорван мач

Аякс и Ювентус ще решат спора си в Торино, Роналдо с дежурен гол в Шампионска лига