Отборът на Сасуоло успя да осъществи пълен обрат в мача със СПАЛ и да победи с 2:1 като гост. Двубоят бе от 23-тия кръг на Серия "А". Благодарение на победата си Сасуоло се изкачи на 12-то място в класирането с 29 точки, докато СПАЛ остава на последната позиция само с 15 пункта

Бонифаци даде преднина за домакините в 23-ата минута, но гол на Капуто от дузпа в 65-ата върна надеждата за "черно-зелените", за да може Бога в последната минута от редовното време да донесе трите точки за тима си.

Снимка 465834

Първата опасност в мача дойде чак в 23-ата минута, когато домакините успяха и да реализират първото попадение в мача. Кевин Бонифаци стигна до отбита топка в малкото наказателно поле и стреля с глава, пращайки топката в мрежата на гостите.

Верона победи Ювентус с 2:1 в Серия "А"

Ювентус се сгромоляса във Верона и зарадва своите конкуренти

Домакините осъществиха пълен обрат срещу Кристиано Роналдо и компания

В 65-ата минута Сасуоло се върна в мача благодарение на точно изпълнена дузпа на Франческо Капуто.

СПАЛ можеше да си върне преднината само 2 минути по-късно, но удар на Стрефеца срещна дясната греда на Консигли.

Мачът вървеше към равенство, когато в 90-ата минута Доменико Беради завъртя топката в наказателното поле, където Жереми Бога се включи на скорост и парира вратаря на домакините Бериша с кинжален удар с глава за крайното 1:2.

В следващия кръг СПАЛ гостува на Лече, докато Сасуоло ще приеме Парма.

Торино загуби домакинството си на Сампдория с 1:3