Треньорът на Фиорентина Пауло Соуса не скри разочарованието си след равенството 1:1 с Наполи на "Артемио Франки". Същевременно той подчерта, че се гордее с играта на своите възпитаници.

"Винаги се опитвам да гледам над резултата, но в момента изпитвам смесени чувства. През първото полувреме играхме много добре, движехме топката бързо и доминирахме, но за съжаление не материализирахме това превъзходство.

През второто полувреме губехме бързо топката, това позволи повече контрол над играта от страна на съперника. Позволихме на Наполи да натрупа самочувствие и след това не успяхме да си върнем контрола.

Липсваше ни малко късмет, което би ни позволило да спечелим победата. Фиорентина я заслужаваше. С нашите амбиции и характер можем успешно да се конкурираме с  най-силните отбори в Серия "А". Гордея се с футболистите си", коментира Соуса.

В петък Фиорентина ще има нов тежък тест срещу Рома в директна битка за третото място. В момента двата тима го делят с равен брой точки.