Отборът на Ювентус се завърна на победния път. Селекцията на Масимилиано Алегри постигна лесен домакински успех срещу Сампдория с 4:1, чрез който не позволи да бъде изместена от първото място в Серия "А". "Старата госпожа" има две точки преднина пред втория Рома, който тази вечер порази с 3:1 коравия тим на Сасуоло.

Юве реши всичко в днешната среща още до почивката, когато Манджукич и Киелини отбелязаха за торнинци. През втората част се разписаха Пянич и пак Киелини, а между второто и третото попадения Шик вкара за гостите. Голът му обаче така и не донесе нужния импулс в представянето на "моряците".

Срещата стартира с вихрена игра от страна на домакините. Марио Манджукич даде аванс на "Старата госпожа" още в 4-ата минута. Хърватинът се освободи от персоналния си пазач и с летящ плонж засече с глава центриране на Хуан Куадрадо.

Сякаш всичко приключи само пет минути по-късно, когато Джорджо Киелини удвои. Италианският национал надскочи всички при центриране от корнер и порази вратата на Пуджиони.

Джорджо обаче беше големият грешник в 57-ата, когато негово грешно подаване организира контраатака за Самп. Денис Прат намери акуратно Шик, който без никаква жал намали до 1:2 и така вдъхна живот на "моряците".

Отговорът на Юве бе повече от красноречив. В 65-ата минута Миралем Пянич се оказа най-съобразителен при едно меле пред вратата на Пуджиони и отблизо вкара за 3:1.

Това обаче не бе всичко в този двубой. Последната дума имаше Джорджо Киелини, който определено се превърна в звездата на вечерта. Бранителят ознаменува завръщането си на терена и с втори гол, който падна отново след негов изстрел с глава.

ЮВЕНТУС - САМПДОРИЯ 4:1

1:0 Манджукич (4"), 2:0 Киелини (9"), 2:1 Шик (57"), 3:1 Пянич (68"), 4:1 Киелини (86")

СТАДИОН: "Ювентус Стейдиъм"

СЪДИЯ: Кармине Русо

ЮВЕНТУС: Нето, Алвеш, Бонучи, Киелини, Куадрадо, Кедира, Маркизио, Пянич, Евра, Игуаин, Манджукич (резерви: Аудеро, Лория, Бенатия, Ернанес, Сандро, Брадзали, Лемина, Асамоа, Ругани, Лихтщайнер, Стураро, Кеан)

САМПДОРИЯ: Пуджиони, Сала, Силвестре, Скриниар, Реджини, Барето, Чигарини, Прат, Алварес, Шик, Будимир (резерви: Амузи, Ерамо, Муриел, Фернандес, Перейра, Крайнич, Паломбо, Дружчич, Куалярела, Торейра, Тоцо)