Сасуоло победи Фиорентина с 3:1 в мач от 31-ия кръг на Серия "А". "Неровердите" губеха с 0:1 на полувремето, но изиграха много силна втора част и стигнаха до успеха.

"Виолетовите" поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Джакомо Бонавентура получи хубаво подаване от Франк Рибери и бе точен за 0:1.

В 58-ата минута Драговски фаулира съперник в наказателното поле. Последва дузпа за Сасуоло, която Доменико Берарди реализира за 1:1. Две минути по-късно Херман Пецела също направи нарушение в наказателното поле, коедо доведе до втора дузпа за домакините. Отново Берарди застана зад топката и направи обрат.

В 75-ата минута Максим Лопес оформи крайното 3:1 след корнер.

Така Сасуоло събра 46 точки и заема осмо място във временното класиране. Фиорентина е 15-и с 30 точки.