Отборът на Сампдория поднесе безкрайно неприятна изненада на един от кандидатите за титлата в италианското футболно първенство Наполи.

Самп се подигра с опонента си, надигравайки го с категоричното 3:0 в двубой от програмата на третия кръг в Серия "А".

Точни за победителите бяха Дефрел, разписал се на два пъти, както и ветеранът Куалярела, за чийто гол ще се говори още дълго време след края на срещата, а защо не и след финала на текущия сезон на Апенините.

Снимка 376208

Домакините започнаха във вихрено темпо и стигнаха до откриване на резултата след едва 11 минути игра.

Дефрел получи добро подаване на скорост, овладя топката и с истинска бомба я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Оспина за 1:0, за радост на феновете по трибуните.

В 32-ата минута отново Дефрел, този път от близко разстояние и с помощта на рикошет в тялото на бранител, покачи на 2:0.

До почивката единственият футболист на гостите, опитващ се реално да застраши вратата на съперника бе Аркадиуш Милик, като негов гол дори бе отменен за предполагаемо нарушение срещу вратаря на съперника.

Снимка 376209

След паузата Карло Анчелоти извърши няколко странни смени, като не пусна в игра двама от голаджиите в отбора си, а извади от терена трети такъв, в лицето на Лоренцо Инсине.

Снимка 376210

Точка на спора сложи ветеранът Фабио Куалярела, вкарал един от кандидатите за гол на сезона, разписвайки се с пета, от въздуха, с изстрел от средата на пеналта на опонента.

Куалярела дори поднесе извиненията си на вратаря Оспина, надявайки се стражът да не сметне изпълнението му за опит за подигравка с неговата класа и реноме.

Така Самп постигна знаменит успех на собствен терен, а шампионските амбиции на Наполи бяха сериозно "попарени". Тимът остава с 6 точки в актива си, докато за Дория победата донесе първите цифри, различни от "0", срещу името на тима в таблицата с временното класиране.

Калиду Кулибали остава в Наполи до 2023 година

Кулибали остава в Неапол поне до 2023 година

Защитникът парафира за нови два сезона

В мач от същия този трети кръг на Серия "А", отборът на Лацио се наложи изненадващо трудно с минималното 1:0 над госта си Фрозиноне. Единственото попадение бе реализирано от Луис Алберто, разписал се четири минути след почивката.