Подемът в представянето на Сампдория продължава. "Моряците" записаха нов успех, като този път спечелиха домакинството си на тоталния аутсайдер Пескара с 3:1.

Домакините поведоха в резултата след само 18 минути игра, когато Луис Муриел навлезе заплашително в наказателното поле на делфините, след което пусна за връхлитащия Фернандес, разстрелял без проблеми Албано Бизари.

Снимка 281735

Гостите намериха начин да се върнат в мача, след като в 32-ата минута Бенали свърши цялата работа, подавайки на празна врата за Чери, който отбеляза може би едно от най-лесните попадения в кариерата си.

Наполи спечели с 2:1 дербито срещу Рома

Наполи нанесе болезнена загуба на Рома насред "Олимпико"

Дрис Мертенс отново е константна величина за "партенопеите"

През втората част обаче Самп не остави никакви съмнения, че е по-добрият отбор и логично подпечата успеха си с две попадения. Първото от тях беше дело на опитния Фабио Куалярела, разписал се в 58-ата минута. Бившият италиански национал се възползва от лоша постройка на отбраната на Пескара и с глава направи 2:1.

Точка на спора пък сложи чехът Шик в 68-ата минута. Асистенцията отново беше дело на Бруно Фернандеш.

Снимка 281736

Така Сампдория се изкачи до 8-то място във временното класиране, изпреварвайки Торино и Киево. По-късно днес "летящите магаренца" гостуват на Милан в решаващ двубой и за двата тима.

САМПДОРИЯ - ПЕСКАРА 3:1

1:0 Фернандеш (18"), 1:1 Чери (32"), 2:1 Куалярела (58"), 3:1 Шик (68")

СТАДИОН: "Луиджи Ферарис"

СЪДИЯ: Ф. Паскуа

САМПДОРИЯ: Вивиано, Барето, Фернандеш, Муриел, Павлович, Прет, Куалярела, Сала, Силвестре, Скриниар, Торейра (резерви: Алварес, Бережински, Будимир, Чигарини, Джуричич, Линети, Паломбо, Додо, Пуджиони, Реджини, Шик, Шимич)

ПЕСКАРА: Бизари, Бираги, Бенали, Бруно, Капрари, Чери, Кода, Мемушай, Стендардо, Вере, Зампано (резерви: Фиорило, Бругман, Кресченци, Кубас, Форназие, Катанос, Миличевич, Мунтари, Мурич)