Един от най-сериозните от историческа гледна точка тимове в Италия Сампдория се прости с мястото си в италианския елит. Самп, който в началото на сезона игра квалификации дори за влизане в Шампионска лига, днес официално напусна Серия А, след като падна от Палермо с 1:2 у дома.

Миколи изведе гостите, които са на финал в турнира за Купата на Италия напред в резултата в последната минута на първото полувреме. В 50-ата Бибиани даде надежда на Самп с изравнителен гол.

Темпераментната публика на Сампдория обаче окончателно бе потопена в скръб в 86-ата минута, когато Пинила отбеляза победния за сицилианци гол - 1:2.

Лече обаче на фона на Сампдория успя да подпечата официално си оставане в елита. Жеда в 52-ата минута и автогол на Масиело донесоха победата като гост над изпадналия отдавна Бари.

В мач без особено значение пък Чезена надви с 1:0 у дома Бреша. Гачерини вкара единственото попадение в 60-ата минута у дома.

Така, след този кръг всичко на дъното в италианската Серия А е ясно. Бари, Бреша и Сампдория напускат елита на италианския футбол.