Сампдория и Палермо завършиха наравно 1:1 в пореден мач от 20-ия кръг на италианската Серия „А". Българският национал Ивайло Чочев попадна в групата на сицилианците, но така и не се появи в игра.

На трибуните на „Мараси" беше новата придобивка на „моряците" Самуел Ето'о,  който изгледа двубоя заедно с друг нов футболист на домакините - Луис Муриел, както и с клубния президент Масимо Фереро.

Мачът предложи приятен футбол, като не липсваха положения и пред двамата вратари. Едер даде преднина на Самп още в четвъртата минута, но в 48-ата Франко Васкес изравни.

В началото на втората част започнаха да се тресат гредите на двете врати, като при единия случай топката премина голлинията зад Емилиано Вивиано, но това не бе забелязано от главния съдия и неговия помощник на аутлинията.