Ювентус продължава с отличното си представяне в Серия „А”. „Старата госпожа” не се подхлъзна и в 37-ия кръг на първенството. Торинският гранд се наложи над Лацио като докамин с 3:0.

„Бианконерите” запазиха лидерството си с 9 точки пред втория Наполи. Така Юве може да триумфира със Скудетото още в следващия кръг. Това ще бъде пета поредна титла за "старата госпожа", което е историческо постижение за Серия "А".

Срещата на „Ювентус Стейдиъм” бе доста интересна и оспорвана, но домакините бяха по-класният отбор на терена.

В 39-ата минута Пол Погба намери отлично Марио Манджукич, който даде аванс на тима си. Три минути след началото на втората част Патрис получи втори жълт картон и остави римляните с 10 човека на терена.

Снимка 229803

Секунди след това Бонучи беше спънат в наказателното поле и главният съдия Паоло Мазолени без да се замисля отсъди дузпа. Зад топката застана Дибала, който с удар точно до дясната греда вкара за 2:0 за "бианконерите".

В 64-ата минута Сами Кедира пусна майсторски пас към Дибала, който без проблем направи резултата класически.

Снимка 229802

След този мач Юве е едноличен лидер, докато Лацио е на 8-ата позиция с 48 точки.