Само два мача от футболното първенство на Италия ще се играят при закрити врати в края на седмицата, съобщиха ден преди официалното решение на правителството всекидневниците "Гадзета дело Спорт" и "Ла Република".

Ако се реши шампионатът в Серия "А" да се поднови през уикенда с двубоите от отложените мачове от 22-ия кръг, при закрити врати ще се играят само двубоите Асколи - Милан и Удинезе - Сампдория. При положение, че първенството продължи по програма с мачовете от 23-ия кръг, без публика ще се играят само мачовете Аталанта - Лацио и Киево - Интер.

В случай, че информацията на авторитетните издания се окаже вярна, тя ще е в разрез с изказаното вчера от вътрешния министър на страната Джулиано Амато намерение футбол с публика да се играе само на стадиони, отговарящи на изискванията за безопасност.

Справка показва, че само шест от стадионите, на които играят срещите си отборите от италианската Серия "А", отговарят на предписаните в закона условия. Това са спортните съоръжения в Генуа, Палермо, Сиена и Месина, олимпийският стадион в Рим и "Стадио Олимпико" в Торино.

Първенството бе спряно в петък след изиграването на изтегления двубой от 22-ия кръг Катания - Палермо, съпътстван от безредици и хулигански изстъпления, отнели живота на 38-годишния полицай Филипо Рачити.

Официално решението дали ще има футбол в Италия тази седмица ще бъде обявено утре след извънредното заседание на кабинета за приемане на проектозакон за сигурността по стадионите.

Тогава тежката си дума трябва да каже служебният президент на италианската футболна федерация Лука Панкали.