Салернитана нанесе изненадваща загуба на Лацио с 3:1 като гост в мач от 12-ия кръг на Серия А.

Римляните се надяваха на победа, с която да се изравнят с Аталанта на второто място в класирането, но получиха звучен шамар от непретенциозния тим на Салернитана.

Двубоят започна добре за лациалите, които поведоха с гол на Матия Дзакани в 41-а минута и се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Лоши новини за Масимилиано Алегри преди мача с Лацио

Душан Влахович ще пропусне съботния мач

Бившият играч на Лацио Антонио Кандрева даде началото на обрата с изравнителен гол за Салернитана в 51-а минута. Бившият защитник на другия римски отбор - Рома, Федерико Фасио вкара за 2:1 в 68-а минута, а в 76-а минута сенегалецът Булайе Диа вкара трети гол за тима от Салерно и смълча трибуните на "Олимпико".

Лацио остава четвърти в класирането с 24 точки, но може да бъде изместен от градския съперник Рома при успех утре като гост на Верона. Салернитана е 9-и в таблицата с 16 точки.