Монца регистрира втора поредна загуба в Серия А след поражение с 0:3 при гостуването на Салернитана. Без българския национал Валентин Антов, който за пореден път изгледа мача от пейката, отборът на Монца затвърди спада във формата си и загуби тежко в Салерно.

След нулево първо полувреме Салернитана поведе в 52-а минута с гол на малиеца Ласана Кулибали, а Григорис Кастанос удвои в 66-а минута. Антонио Кандрева затвърди успеха с трети гол за Салернитана в 71-а минута.

Монца завърши мача с 10 души след втори жълт картон на Донати три минути преди края.

Срещата не промени ситуацията на двата отбора в класирането: Монца остава на 11-о място с 29 точки, а Салернитана е 16-и с 24 точки.

Болоня - Интер 1:0 в мач от Серия "А"

Интер се срина срещу Болоня и вече само чудо може да лиши Наполи от жадуваното Скудето

"Нерадзурите" загубиха с 0:1