Куадрадо е съборен от Рейна в пеналта и реферът посочва бялата точка!

Вратарят претендира, че е играл първо с топката.

64′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

Обратът е пълен!

Гонсало Игуаин бележи за 2:1!

Бившият нападател на Наполи прави недвусмислен жест, с който показва, че няма намерение да празнува гола си.

Снимка 281107

63′

Добра атака на Ювентус.

Дибала пробива и центрира остро, Игуаин обаче се разминава с топката.

61′

Милик е заменен от Мертенс.

58′

Жълт картон за Рог.

57′

Желински сменя Хамшик.

56′

Играта позагрубя.

Нарушенията зачестиха, а арбитърът неведнъж показа, че няма да толерира излишни грубости.

55′

Остро подаване на Куадрадо.

Кедира стреля, но ударът му не е точен.

52′

Дибала се хваща за крака и започва леко да накуцва.

Лоша новина за Алегри...

48′

1:1!

Потърпевшият Дибала вкарва гол от бялата точка!

Ювентус се връща в мача!

47′

Дибала пада в наказателното поле!

ДУЗПА за Ювентус!

46′

Куадрадо заменя Лихтщайнер.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Още в началото на първото полувреме Наполи показа, че е в Торино, по-скоро натоварен със задачата да излезе със сериозна преднина на реванша в Неапол.

Преди да са изминали и 7 минути, Милик стреля силно и единствено протегнатият крак на опитния Киелини спаси Юве от ранен гол във вратата му.

В 13-ата минута събитията се пренесоха в другия край на терена, където Дибала бе изведен по чудесен начин, но стреля в тялото на вратаря на съперника.

Юве на няколко пъти демонстрира класата си и показа, че фактът, че е сред фаворитите във всяка надпревара, в която участва, съвсем не е случаен.

Резултатът беше открит в 36-ата минута, когато вихрен пробив а Инсине намери включилия се на скорост Кайехон, който разпечата вратата на торинския гигант.

В самия край на първата част Пепе Рейна на два пъти спаси тима си, като хвана наглед невъзможен за спасяване изстрел на Манджукич.

45′

Почивка.

44′

Рейна с две впечатляващи спасявания!

Манджукич не може да повярва, като изстрелът му е спасен и резултатът се запазва негативен за тима му.

Снимка 281106

40′

Жълт картон за Лихтщайнер.

Груб негов фаул срещу Диавара.

38′

Официално предупреждение за Милик.

36′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!

Пас като по конец, на скорост, от страна на Инсине и страхотен завършващ удар на Кайехон!

1:0 за Наполи! Гол, който може да означава много, след последния сигнал в реанша на "Сан Паоло".

33′

Уникална атака на Юве!

Показно за всеки водещ европейски отбор!

Акцията премина с по едно чудесно докосване през няколко от лидерите на тима, преди да достигне до Гонсало Игуаин.

Той обаче стреля над вратата.

31′

Засада и на Манджукич.

И неговата реакция е подобна на тази, демонстрирана от Игуаин в предишната атака на състава.

29′

Засада на Гонсало Игуаин.

Футболистът на Ювентус никак не е съгласен с отсъждането.

28′

Жълт картон за Асамоа.

Наглед не особено лесно за взимане решение, но арбитърът е категоричен.

27′

Плътен изстрел на Хамшик.

Отново без резултат.

24′

Два бързи фаула срещу Кайехон.

Футболистът все пак продължава участието си в мача, въпреки получената травма от преди няколко минути.

23′

Далечен удар на Инсине.

Нето е на мястото си и спасява.

21′

Жълт картон за Диавара, за поредния му фаул срещу Дибала.

17′

Отчайващо неточен далечен изстрел на Асамоа.

Нищо любопитно пред вратата на Наполи, в този случай.

13′

Шанс за Дибала!

Пепе Рейна спасява!

Младият талант на Ювентус получи топката в наказателното поле на съперника и стреля от движение.

Ударът му беше отклонен от Рейна в корнер.

След изпълнението на статичното положение не последва нищо интересно и запомнящо се.

Снимка 281108

11′

Много неприятен момент за Кайехон.

Бившият футболист на Реал (Мадрид) опитва да отиграе технично топката, но се подхлъзва и цялата му тежест се стоварва върху пречупения му глезен.

Не е изключено той да бъде заменен, тъй като при падането си на терена, нарани и едната си ръка.

6′

Изстрел на Милик!

Киелини протяга крак и изчиства топката напред.

Страхотна, малко очаквана възможност за гостите, като кълбото се оказа в Аркадиуш Милик по-скоро по случайност и той без да се бави излишно стреля мигновено.

Забележителна намеса на опитния Киелини.

5′

Наполи определено е по-напористият тим на терена до момента.

Футболистите на състава опитват да притесняват съперника си предимно чрез атаки по фланговете.

1′

Миланезе

Ювентус приема Наполи в първа 1/2-финална среща между двата тима в турнира за Купата на Италия. Битката в Торино започва в 21:45 часа.

Очакванията са днешният мач да е много напрегнат и всичко да се реши на реванша на "Сан Паоло" (5 април).

Тази среща е само първата от предстоящите три дербита между двата гранда, като три дни преди реванша те се изправят помежду си и в Серия "А", а мачът отново ще се играе в Южна Италия.

Реал (Мадрид) с опит да привлече Леонардо Бонучи

Реал (Мадрид) се възползва от скандала между Бонучи и Алегри

Бранителят е желан още от Челси и Ман Сити

На вчерашната си пресконференция Макс Алегри разкри, че ще заложи на Нето на вратата, а титуляри ще започнат още Квадво Асамоа и Стефан Лихтщайнер. Спецът намекна още, че стрелецът Гонсало Игуаин ще стартира от 1-ата минута, а решението за Марко Пяца ще вземе малко преди началото на двубоя.

Аут заради различни проблеми са Меди Бенатия, Стефано Стураро и Клаудио Маркизио.

Наставникът на Наполи Маурицио Сари пък ще хвърли всичко най-добро, с което разполага. Той няма да може да разчита единствено на контузените Алан и Лоренцо Тонели, които така или иначе не са сред титулярните му футболисти.

Аталанта прекъсна успешната серия на Наполи

"Небесносините" отстъпиха с 0:2 у дома

Юве и Наполи вече играха веднъж този сезон. Срещата отново беше в Торино и домакините спечелиха с 2:1, а победният гол беше дело на Игуаин. За последно двата отбора се изправиха един срещу друг за Купата на Италия през 2012 г. Тогава мачът беше финал, който се игра в Рим и Наполи спечели с 2:0.

Южняците обаче имат само загуби на "Ювентус Стейдиъм", при голова разлика 2:11 за шампионите.

Снимка 269607

Освен това Старата госпожа е безпощаден домакин и вече е в серия от 30 поредни победи в дома си в първенството. В тях Юве е вкарал средно 3,5 гола на мач, а в 66% от случаите не е допускал гол.

Тази статистика е наистина страховита за Наполи, но "небесносините"са наясно, че всичко има начало и край.