Рома се завърна в топ 4 на Серия А, след срамното поражение от последния Кремонезе на "Олимпико". Днес "вълците" надиграха Ювентус с 1:0.

Отборът на Жозе Моуриньо беше в заглавията на италианските вестници през последните дни повече заради поведението на португалския треньор, отколкото заради футбола, така че триумфът над "бианконерите" връща фокуса върху резултатите.

Грип повали капитана на Рома

Лоренцо Пелегрини е под въпрос за мача с Ювентус

Героят в Рим бе Джанлука Манчини, който в 53-ата минута отбеляза красив гол от дистанция, за който вратарят Войчех Шчесни не успя да направи нищо. Това беше първият гол на Манчини в Серия А от почти две години.

След попадението Ювентус бе отборът, който владееше инициативата, но въпреки няколкото добри положения пред вратата на домакините, в крайна сметка нямаха сили да направят обрат. На финалната линия Юве остана с десет души, след като Мойс Кийн реагира неспортсменски.

Рома вече има 47 точки на четвърто място в таблицата, една точка зад градския съперник Лацио и изравнено с петия Милан. Юве пък освен наказанието от 15 точки е осми с 35 точки.