Отборът на Рома победи с 2:0 като гост Киево във втория мач от 29-ия кръг на италианската Серия „А". Всичко в срещата се предреши преди почивката, когато „вълците" отбелязаха двете си попадения.

Началото бе дадено от Жервиньо в 17-ата минута. Тъмнокожият футболист се възползва от груба грешка на Сезар и останал сам срещу Агаци технично прокара топката покрай него.

В самия край на полувремето Рома стигна до втори гол. Ветеранът Тадей изведе по отличен начин Дестро сам срещу вратаря и за младият нападател не представляваше проблем да удвои преднината на своя тим.

След почивката темпото на игра значително спадна, а момчетата на Руд Гарсия умело дочакаха последния съдийски сигнал, който им подпечата поредните 3 точки в сметката.

Рома изостава с 11 точки от лидера Ювентус, който все още не е изиграл двубоя си от кръга.