Рома спечели по инфарктен начин римското дерби срещу Лацио с 2:1. Благодарение на успеха си, „вълците" си осигуриха второто място в класирането, а оттам и директна промоция в групите на Шампионската лига идния сезон.

Лацио пък ще продължава да трепери за третата си позиция.  „Орлите" са с три точки аванс пред четвъртия Наполи, но в последния кръг тази неделя гостуват именно на „Сан Паоло" и при загуба, ще трябва да играят в Лига Европа.

Двата тима започнаха предпазливо, като най-доброто положение преди почивката дойде пред вратата на Де Санктис. Мирослав Клозе обаче направи нещо несвойствено за себе си и пропусна от чиста позиция.

Ибарбо пък бе много близо до откриване на резултата в 70-ата минута, но от упор стреля в аут.

Малко по-късно обаче прошка нямаше. След добра атака по десния фланг, Ибарбо върнат топката назад към Итурбе и той откри резултата.

Лацио реагираха като ужилени и изравниха набързо. В 81-ата мин. Андерсон центрира отлично, Клозе върна с глава към Джорджевич, и той,също с глава, я насочи във вратата.

5 минути преди края обаче Янга-Мбива донесе успеха на „джалоросите", засичайки с глава центриране от корнер.

Така де факто единствената интрига в Серия „А" остана съдбата на третото, респективно - четвъртото място.

Лацио - Рома 1:2

0:1 Итурбе (73')
1:1 Джорджевич 82')
1:2 Янга-Мбива (85')

Лацио: Маркети, Де Врай, Баста, Джентилети, Лулич (55 - Каванда), Маури (74 - Джорджевич), Пароло, Андерсон, Билия (78 - Каталди), Кандрева, Клозе

Рома: Де Санктис, Янга Мбива, Холебас, Манолас, Торосидис, Наинголан, Де Роси, Кейта (68 - Пянич) Флоренци, Итурбе (85 - Думбия), Тоти (61 - Ибарбо)