Отборът на Рома стартира с труден успех новия сезон в Серия "А". "Джалоросите" се справиха със съпротивата на Торино, побеждавайки с минималното 1:0.

Трите точки за селекцията на Еузебио Ди Франческо бяха подсигурени 60 секунди преди последния съдийски сигнал, когато в герой за своите се превърна Един Джеко.

В следващия кръг "вълците" ще трябва да затвърдят доброто си начало и срещу Аталанта, докато Торо има нов тежък мач - гостуване на Интер.

Снимка 374015

Първото полувреме определено бе за гостите от Рим, които имаха няколко много добри положения за гол. Най-открояващото се от тях бе за Александър Коларов, който удари лявата греда след шут в 19-ата минута. Отговорът на Торино бе подобаващ и Томас Ринкон също не успя да отбележи заради страничния стълб.

Малко след почивката Яго Фалке отбеляза във вратата на столичани, но попадението му правилно бе отменено поради засада.

Ювентус победи Киево с 3:2 в дебюта на Кристиано Роналдо

Юве срази Киево в драма с пет гола, Роналдо се скъса да пропуска

"Бианконерите" победиха "летящите магаренца" с 3:2 като гости

Фестивалът на гредите продължи и в 81-ата минута, когато този път изстрел с глава на Джеко се отби във верния съюзник на Сиригу. От другата страна на терена пък "биковете" вече се виждаха победители, когато Фалке изуми с индивидуален рейд и сякаш насочи коженото кълбо неспасяемо. Радостта на публиката обаче бе отнета с фантастичното спасяване на Робин Олсен.

Снимка 374017

И така всичко бе решено в 89-ата минута, когато Рома измъкна победата след попадение на Един Джеко. Голям принос за случилото се имаше новото попълнение Джъстин Клуйверт. Холандецът проби по крилото, след което центрира за Джеко, който с красиво воле матира съперника за крайното 1:0!

ТОРИНО - РОМА 0:1

0:1 Един Джеко (89")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Марко Ди Бело

ТОРИНО: Сиригу, Басели, Белоти, Беренгер, Де Силвестри, Фалке, Ицо, Меите, Морети, Н Колу, Ринкон (Иацо, Аина, Дамасчан, Джиджи, Феригра, Ляич, Лукич, Паригини, Росати, Сориано, Дзадза)

РОМА: Олсен, Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов, Строотман, Де Роси, Пасторе, Юндер, Джеко, Ел Шаарауи (Фусато, Миранте, Чорич, Кристанте, Жезус, Карсдроп, Клуйверт, Маркано, Пелегрини, Сантон, Шик, Заниоло)