Рома победи Торино с 2:1 в първият мач от междинния 30-и кръг на италианската Серия "А". Домакините откриха чрез Матия Дестро в 41-ата минута, когато нападателят получи извеждащ пас от Жервиньо и вкара своя девети гол в 15 мача този сезон в Калчото.

Капитанът на столичани Франческо Тоти пък изигра своя мач №700 в кариерата. В 52-ата минута Чиро Имобиле изравни със страхотен удар от воле с левия крак. Младият нападател засече отлично центриране и в стил „Ван Бастен" не остави шанс на стража на „вълците".

В първата минута на даденото три минутно продължение резервата Алесандро Флоренци взриви "Олимпико" с красив гол след удар по диагонала.

Благодарение на успеха Рома събра 67 точки и на практика се бетонира на второто място в класирането, което осигурява директно участие в групите на Шампионската лига.