Рома продължава със 100-процентов актив и след 9-ия кръг на Серия"А". С човек по-малко, столичани успяха да измъкнат победа с 1;0 като гости на коравия тим на Удинезе.

„Вълците" останаха с десет души още в 66-ата минута, след като Майкон получи втори жълт картон. Въпреки това гостите не се предадоха и в крайна сметка стигнаха до успеха в 82-ата мин. Разписа се американецът Майкъл Брадли след пас на Кевин Строотман.

С успеха Рома остава убедителен лидер с 27 точки, на цели 5 пред преследвачите Наполи и Ювентус.

В друг мач от кръга, Фиорентина успя да стигне до трите точки при гостуването си на Киево. Виола спечели с 2:1, което пък остави веронци на последното място в подреждането.

Мачът започна добре за „летящите магаренца", след като Сезар откри още в 13-ата минута. Секунди преди почивката обаче Куадрадо успя да изравни и осигури добър плацдарм за Фиорентина за пълен обрат през втората част. Логичното се случи в 64-ата мин, когато пак Куадрадо наниза втори гол за „виолетовите" и им донесе успеха.

Болоня надви новака Ливорно с 1:0 у дома, а Катаня и Сасуоло завършиха без голове - 0:0.