Рома спечели гостуването си на Фиорентина с 4:1 в мач от 17-ия кръг на италианската Серия "А". "Вълците" имаха предимство, но трябваше да потреперят, след като допуснаха гол през първото полувреме за 1:2. Все пак те достигнаха до още две попадения, което им осигури убедителния успех.

Ювентус спечели гостуването си на Сампдория с 2:1

Ювентус временно си върна едноличното лидерство в Калчото

Селекцията на Маурицио Сари надви Сампдория с 2:1

Римляните удариха в средата на първото полувреме. Евин Джеко откри в 19-ата минута, а Александър Коларов удвои две минути по-късно от пряк свободен удар.

"Виолетовите" си върнаха надеждите в 34-ата минута. Милан Бадел малко щастливо намали с удар отблизо, след като топката попадна в него след рикошет.

След почивката гостите продължиха да владеят много повече топката. В 63-ата минута Един Джеко можеше да вкара второ попадение, но предпочете да подаде на Лоренцо Пелегрини, който беше безпощаден за 1:3.

Снимка 458616

В последните минути римляните задържаха повече топката, а домакините постепенно загубиха надежда да вземат, каквото и да е от този мач. Резервата Дзаниоло оформи крайният резултат в 88-ата минута след бърза контра и хубав диагонален удар отдясно. Отново Един Джеко участваше в атаката и подаде на Дзаниоло.

С този успех Рома ще завърши 2020 година на четвърто място с 35 точки твърдо в зона "Шампионска лига". "Виолетовите" в момента са на 14-а позиция със 17 точки, с 4 точки над зоната на изпадащите. В следващите дни Фиорентина може да падне още в класирането.