Ювентус временно се върна еднолично на върха в Серия "А", след като спечели гостуването си на Сампдория в двубой от 17-ия кръг. Успехът с 2:1 за "бианконерите" беше изкован още през първата част, когато на "Луиджи Ферарис" паднаха всичките три попадения в мача. Селекцията на Маурицио Сари дръпна с три точки на големия си конкурент Интер, който на 21 декември приема у дома Дженоа.

Той е вечен - Ювентус предлага нов договор на Джиджи Буфон

Остава в торинския гранд до 2021 година

Юве откри резултата в 19-ата минута, когато точен беше Пауло Дибала. Аржентинецът реализира фамозен гол, след като стреля диагонално от воле след пас по въздуха на Алекс Сандро. Изпълнението му беше близо до съвършенството и не остави никакъв шанс на Аудеро.

Снимка 458182

Източник: EPA/БГНЕС

За кеф на своите фенове Самп се върна в мача с настъпването на 35-ата минута. Алекс Сандро сбърка в неприятна част от терена, която даде възможност за контра на "моряците". Отбраната на "Старата госпожа" така и не изчисти качествено топката, като тя попадна на шута на Капрари, който с хубав изстрел не даде възможност за реакция на Буфон.

В края на частта обаче шампионите отново си върнаха преднината. Алекс Сандро центрира към далечната греда за Роналдо, който скочи най-високо и с глава подсигури трите точи за "бианконерите".

Серия "А" взима активни действия в борбата срещу расизма

Стартира специална кампания

През втората част CR7 можеше да запише на сметката си и още едно попадение, но отбелязаното такова от него в 90-ата минута беше отменено поради засада. 120 секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Джанлука Капрари.

САМПДОРИЯ - ЮВЕНТУС 1:2

0:1 Дибала (19"), 1:1 Капрари (35"), 1:2 Роналдо (45")