Рома спечели домакинството си на Киево, в срещата между двата тима от 18-ия кръг на Серия "А".

Битката на стадио "Олимпико" завърши при резултат 3:1.

Точни за домакините бяха Ел Шаарави, Джеко и Пероти, а почетният гол за гостуващия състав бе дело на Де Гузман.

Последните 10 мача на Рома във всички турнири, преди днешния, бяха показателни за формата, в която се намира съставът. Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби.

От тях 4 успеха бяха записани в домакинства на тима.

Снимка 266368

Последните срещи на Киево също предлагаха известна представа за качеството на футбола, изнасян от отбора - 4 победи, 3 равенства и 3 загуби. В предходните си 3 гостувания футболистите на тима имаха само една победа.

Столичани са с 5 победи от последните си 6 срещи на "Олимпико" с Киево.

Днес стартът за римляните обаче не беше особено приятен, като Де Гузман откри резултата след 37 минути игра.

В продължението на тази първа част обаче Ел Шаарави изравни, връщайки състава си в срещата.

Снимка 258530

В 52-ата минута Джеко направи обрата пълен, а в последните секунди на даденото от съдията продължение, Пероти се разписа от бялата точка, оформяйки крайното 3:1.

Снимка 257991

Успехът бе изключително важен за столичани, които вече са на 4 точки от лидера Ювентус, който обаче е и с мач по-малко.