Рома продължава с безгрешния си ход под ръководството на Жозе Моуриньо. "Вълците" оглавиха класирането в Серия "А", след като надиграха у дома Сасуоло с 2:1 и съхраниха своя 100-процентов актив.

"Джалоросите" отново демонстрираха красив и печеливш футбол, което не е никак добра новина за нашия ЦСКА, който в четвъртък гостува на колоса в първи мач от груповата фаза в Лига на конференциите.

Милан - Лацио 2:0 в мач от Серия "А"

Милан продължава без грешка, а Златан се завърна с гол

"Росонерите" спечелиха дербито с Лацио

Срещата на "Олимпико" стартира зле за домакините, които в 27-ата минута изтръпнаха, че изостават в резултата. ВАР обаче се намеси и отмени попадението на Доменико Берарди поради засада.

В 37-ата минута европейският шампион с Италия - Браян Кристанте даде лидерството на Рома. Халфът се ориентира най-добре при центриране от свободен удар на Пелегрини и отблизо не остави шанс на Консигли.

Снимка 546214

Източник: EPA/БГНЕС

В 57-ата равенството бе постигнато, когато Филип Джуричич получи извеждащо подаване от Берарди, изпревари Патрисио и с лекота направи 1:1.

Дженоа с драматичен обрат над Каляри

Мохамед Фарас герой за тима си

Оттук насетне Рома имаше поредица от добри положения за достигане до победата. Гол така и не падаше, а веднъж гредата удари Ейбрахам. Сасуоло също бе достатъчно опасен, защото изстрел на Хамед Траоре също се отклони в страничния стълб.

Така голямата драма настъпи в добавеното продължение. Шомуродов подаде отлично за резервата Ел Шаарауи, който с премерен изстрел от границата на наказателното поле хвърли в дива радост цял "Олимпико".