Рома победи с 2:1 Милан у дома в дербито на 9-ия кръг на италианското първенство. Точни за "вълците" бяха Един Джеко (38) и Николо Дзаниоло (58). За "росонерите" се разписа Тео Ернандес (55).

Така римският клуб събра 16 точки и заемат 5-о място във временното класиране, докато миланският гранд е едва 12-и с 10 пункта.

Първият удар към една от двете врати нанесе Чалханоглу в 6-ата минута, но топката рикошира в Пакета и мина над вратата. Милан продължи да бъде по-активният отбор в тези минути и шут на Леао профуча покрай вратата.

Рома - Милан 2:1

Рома - Милан 2:1, Дзаниоло бележи

Двубоят започва в 19:00 часа

В 16-ата минута гол на Лукас Пакета бе отменен заради засада. В 28-ата минута Пау Лопес отрази удар по земя на Чалханоглу. Малко след това испанският вратар улови и удар на Сусо.

В 37-ата Джанлуиджи Донарума изби в корнер опасен изстрел на Дзаниоло. При последвалото му изпълнение Джанлука Манчини с глава чукна топката към връхлитащия на далечната греда Един Джеко, който я прати в противниковата мрежа за 1:0.

Снимка 449894

Източник: Twitter

В 42-ата минута Донарума отрази опасен удар на Пасторе.

В 51-ата минута удар с глава на Крис Смолинг след корнер мина в близост до вратата. Четири миниту след това Давиде Калабрия с първото си докосване до топката намери Тео Ернандес. Французинът шутира в долния ляв ъгъл и след рикошет в Смолинг топката влезе във вратата за 1:1.

Снимка 449895

"Вълците" обаче бързо си върнаха преднината. Това стана още в 59-ата минута, когато Калабрия подари топката на Джеко. Босненецът намери Дзаниоло, който с мощен удар вкара за 2:1.

Снимка 449893

В 69-ата минута Пау Лопес се представи на висота и отрази удари на Сусо и Билия. Минута по-късно Манчини нанесе удар след центриране от корнер, но топката излезе в аут.

В 79-ата минута попадение на Фацио бе отменено заради засада. Три минути след това самостоятелен пробив на Дзаниоло завърши със спасяване на Донарума.

До края на срещата удар от пряк свободен удар на Чалханоглу премина покрай дясната греда.