Рома и Аталанта не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в пореден двубой от 31-ия кръг на италианската Серия „А". И двете попадения в срещата паднаха след дузпи, отсъдени в началните минутки.

В третата минута Франческо Тоти се разписа от бялата точка, а 20 по-късно същото стори и топ реализаторът на Аталанта - Херман Денис.

След почивката двубоят стана изключително нервен, което принуди главният съдия да нашари играчите на двата тима с жълти картони. До нови голове обаче не се стигна и Рома пропусна златен шанс да си върне второто място в класирането, след като късно снощи Лацио отстъпи с 0:2 при визитата на Юве.

„Вълците" обаче не успяха да се възползват от грешната стъпка на градския си съперник и остават трети, с равен брой точки с „орлите".