Италианският вицешампион Рома постигна трудна победа с 1:0 над гостуващия Бари в мач от 16-ия кръг на италианската Серия „А". Единственото попадение бе дело на бразилския национал Жуан в 30-ата минута.

Срещата започна доста равностойно, а отборът на Бари първи достигна до по-сериозно голово положение, което обаче бе пропиляно от Масимо Донати.

В 20-ата минута голмайсторът на Рома Марко Бориело бе съборен в наказателното поле от защитник на Бари и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Франческо Тоти, който обаче би несериозно и топката попадна право в ръцете на Жилет.

10 минути по-късно домакините поведоха в резултата. Франческо Тоти центрира топката отдясно, а Жуан я засече във вратата на гостите. На повторението обаче ясно се видя, че бразилецът е бил в положение на засада.

Домакините бяха по-активният отбор и през второто полувреме. За пореден мач Жереми Менез оставаше неуловим за противниковата защита. „Вълците" обаче не успяха да създадат чисти голови положения и разчитаха предимно на удари от средна и далечна дистанция. В 88-ата минута Марко Бориело се измъкна от защита на Бари и вкара втори гол, но главният съдия видя игра с ръка на нападателя и отмени попадението. В даденото от съдията продължение Андреа Масиело можеше да изравни, но за късмет на Дони, топката не попадна във вратата.

В друг мач от кръг Каляри победи Катаня с 3:0, като и трите гола бяха дело на Нене. Бреша пък успя да се наложи над Сампдория с минималното 1:0.