Италианският вицешампион Рома за пореден път не съумя да запази преднината си от два гола и стигна само до 2:2 в мача с Киево. „Летящите магаренца" можеха да се поздравят и с пълен обрат в края на срещата, но Пелесиер пропусна отлично положение за гол. Двубоят се игра на много тежкия терен на стадио „Бентагоди" във Верона под непрестанен дъжд.

Гостите от Рим започнаха срещата значително по-активно. В 10-ата минута опасен удар на Даниеле де Роси премина на сантиметри над гредата. Малко по-късно от пряк свободен удар пропусна да се разпише и Адриано. Така се стигна до 26-ата минута, когато Фабио Симплисио се пребори за една топка в наказателното поле и с акробатично изпълнение я прати в мрежата. Отново той засече прострелно центриране отдясно за 2:0 в 44-ата минута.

След почивката Киево тръгна мощно в атака и резултатът не закъсня. В 61-ата минута Давиде Москардели се възползва от грешка в защитата на „джалоросите" и намали на 1:2. В 83-ата минута Марио Боличино намери Граноче в наказателното поле, а той с хубав удар прати топката в мрежата за 2:2.

В последните минути Серджо Пелесиер можеше да донесе победата за веронци, но ударът му от десетина метра бе избит от голлинията от защитник на Рома.