Рома запаси второто си място в Серия „А", след като разгроми Дженоа с 4:0 у дома в мач от 19-ия кръг.

„Вълците" си решиха мача още след първото полувреме, като на почивката водеха с 3:0. За капак пък, малко след нея „грифоните" останаха с десет души.

Рома откри в 25-ата минута чрез Алесандро Флоренци. Крилото се разписа със страхотна задна ножица, която не остави никакви шансове на вратаря на генуезци.

В 30-ата резултатът бе вече 2:0. Жервиньо намери добре Тоти  на ъгъла на пеналта и опитният халф на Рома с точно премерен изстрел удвои аванса на тима си.

Малко преди почивката пък Майкон направи резултата класически, след като се възползва от прецизно центриране на Флоренци.

Малко след подновяването на играта се разписа и Бенатиа за 4:0, посрещайки с глава центриране на Тотни.

Всичко за гостите и надеждите им поне за почетен гол приключи в 58-ата мин, когато Матусалем бе изгонен за втори жълт картон.