Рома излезе на трета позиция в Серия "А", след като победи с 3:0 Дженоа в един от най-очакваните двубои в кръга. Страхотен мач за "вълците" изигра новото попълнение Лука Тони, който се отчете с два гола.

Резултата в мача откри Симоне Перота в 16-ата минута. След центриране от корнер Жуан отправи опасен удар, Амелия изби топката, но при добавката на Перота бе безпомощен. В 33-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но удар с глава на Тони бе майсторски спасен от Амелия.

Стражът обаче нямаше какво да направи в 44-ата минута, когато Вучинич изведе Тони на стрелкова позиция и таранът не сгреши - 2:0. Четвърт час след подновяването на играта домакините решиха всичко в мача. Лука Тони се разписа за втори път и сложи точка на спора. След този кръг Рома е на трета позиция с 35 точки. На две зад "вълците" са Ювентус и Наполи.

РОМА - ДЖЕНОА 3:0
1:0 Перота (16')
2:0 Тони (44')
3:0 Тони (60')

РОМА: Жулио Сержо, Касети, Бурдисо, Жуан, Рийзе, Бриги, Писаро, Тадей, Перота, Вучинич, Тони

ДЖЕНОА: Амелия, Биава, Дайнели, Бокети, Роси, Милането, Юрич, Кришито, Место (71' Томович), Суазо (64' Креспо), Скули (30' Фатик)