Отборът на Рома завърши сезона с победа. В среща от последния 38-и кръг, момчетата на Клаудио Раниери спечелиха гостуването си на Киево с 2:0. "Вълците" решиха всичко в мача още преди почивката, когато паднаха и двата гола.

Мирко Вучинич откри резултата в 39-ата минута, възползвайки се от подаване на Даниеле Де Роси. Малко по-късно капитанът на "вълците" сам вкара втория гол, като този път с асистенция се отчете Давид Писаро.

През второто полувреме попадения нямаше и в крайна сметка Рома се поздрави с трите точки. Въпреки това обаче столичани останаха втори. Лидерът и шампион Интер спечели с минималното 1:0 гостуването си на Сиена, като по този начин се поздрави с пета поредна титла.

В друг мач от кръга Бари победи закъсалата Фиорентина с 2:0, а Каляри и Болоня поделиха по точка - 1:1.