Вицешампионът на Италия Рома победи Каляри у дома с 3:0 в късния съботен мач от кръга в италианската Серия „А". Така преди утрешните мачове „вълците" излязоха на второ място във временното класиране.

В състава на домакините личеше сериозна умора след градското дерби с Лацио през седмицата, спечелено от „джалоросите" с 2:1. Въпреки това възпитаниците на Клаудио Раниери нямаха проблеми със своя съперник и стигнаха до трите  точки в почти тренировъчно темпо.

Срещата на стадио „Олимпико" в Рим започна доста добре за футболистите на Рома, които от първите минути се настаниха в половината на гостите от Сардиния. Така се стигна до 21-ата минута, когато главният съдия отстъди дузпа за нарушение в наказателното поле на Каляри. Зад топката застана капитана Франческо Тоти, който стреля в центъра на вратата и откри резултата.

След това попадение и футболистите на Каляри погледнаха към противниковата вратата, а изгодни положения за гол пропиляха Косу и Акуафреска.

В 70-ата минута след центриране от корнер Симоне Перота се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и от близо добави избитата от вратаря Агаци Топка.

В даденото от съдията 5-минутно продължение влезлият като резерва Мирко Вучинич изведе Жереми Менес зад отбраната на Каляри, а той залъга технично вратаря и прати топката в мрежата за крайното 3:0.