Рома измести съгражданите си Лацио от второто място в Серия „А", поне временно. В мач от 34-ия кръг, „вълците" победиха у дома Дженоа с 2:0 и така събраха с 2 точка повече от „орлите". Лацио обаче тепърва трябва да изиграе своя двубой от този кръг срещу Аталанта.

Борбата за втората позиция е люта, тъй като дава директна промоция в групите на Шампионската лига, без да трябва да се минава през коварния плейофен кръг.

Иначе днес Рома бе по-добрият отбор и заслужи успеха си над „грифоните". Раджа Наинголан бе много близо до гола в 25-ата минута, след като стреля от дъгата, овладявайки един пас на Жервиньо. Топката обаче рикошира в крака на защитник и Перин успя някакси да я избие.

Малко след това попадение на Ибарбо пък бе отменен заради засада.

Все пак логичното се случи в 35-ата мин. Тогава бранител на Дженоа левашки загуби топката в своята половина. Думбия овладя, майсторски финтира излезлия да го посрещне защитник и с точен удар покрай Перин откри.

Рома продължи да доминира и след почивката, като добри положения профукаха Пянич, Де Роси и Жервиньо, докато Дженоа отвърна само с един по-опасен удар на Бертолачи.

Крайното 2:0 бе оформено от Флоренци след самостоятелен пробив в добавеното време.