Отборът на Рома вече е на трето място в Серия "А", след като "вълците" надделяха при гостуването си на Удинезе. Тимът на Еузебио Ди Франческо триумфира с 2:0 на "Фриули", но столичани трябваше да чакат до заключителните 20 минути на мача, за да стигнат до успеха.

Срещата протече доста равностойно, макар че гостите бяха с една идея по-активният отбор. Те можеха да водят на почивката, но с пропуска се отличиха Един Джеко и Стефан Ел Шаарауи.

През второто полувреме столичани продължиха по-настъпателно да търсят попадение във вратата на Удинезе, а усилията им бяха възнаградени в 70-ата минута.

Юндер вкара страхотно попадение след бомбен удар извън наказателното поле за 1:0!

Крайното 2:0 оформи Диего Пероти, който се възползва от асистенция на Раджа Наинголан в добавеното време на срещата.

Удинезе - Рома 0:2