Рома победи Удинезе с 2:1 като гост в инфарктен мач от 32-ия кръг на италианската Серия "А". В последните минути на срещата двата отбора буквално спряха дъха на публиката на стадио "Фриули" в Удине, а победата за "вълците" дойде в 94-ата секунди преди последния съдийски сигнал.

Двубоят започна с подчертан домакински натиск. В първите минути "фриуланите" се настаниха в полето на Рома, а "вълците" трудно изнасяха топката. Все пак защитата на гостите издържа, въпреки че бе постоянно тормозена от бързоногия Ди Натале.

В 33-ата минута Ханданович трябваше да се намесва решително след удар на Даниеле де Роси. Малко преди края на първата част Маурицио Исла можеше да се озове в прегръдките на съотборниците си, ако ударът му бе намерил целта.

Конското, което е дръпнал Винченцо Монтела на почивката, явно е дало резултат, защото гостите от столицата излязоха коренно променени на терена.

В 57-ата минута Франческо Тоти бе повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби капитанът, който технично копна топката над Ханданович и откри резултата.

След това попадение домакините натиснаха и стигнаха до някои много добри положения за гол. Ди Натале и Асамоа бяха много близо до изравнителен гол, но пропуснаха. В 78-ата минута резервата Марко Бориело можеше да реши всичко, но от близо не намери вратата.

Драмата бе пълна в последните минути. В 88-ата Бернардо Коради намери отлично Ди Натале в наказателното поле, а за нападателят бе като детска игра да прати топката в мрежата на Дони.

Само 60 секунди по-късно "фриуланите" вкараха нов гол, който обаче бе отменен заради игра с ръка на Асамоа.

В даденото от съдията продължение Ханданович не изби добре топката, която попадна в Рийзе. Норвежецът напредна и пусна в наказателното поле, където Франческо Тоти подложи крак и донесе победата на "джалоросите".