Интер извоюва драматична победа с 3:2 срещу Удинезе в мач от шестия кръг на Серия А на "Дачия Арена".

Интер откри резултата още в първата минута, след като Давиде Фратези се разписа. Той се озовава сам срещу вратаря и хладнокръвно реализира за 1:0.

Удинезе успя да възстанови равенството в 35-ата минута чрез Кристиан Кабаселе, който е бивш играч на Лудогорец.

В третата минута на добавеното време на първата част Федерико Димарко изпрати чудесно подаване към Лаутаро Мартинес, който хладнокръвно завърши атаката, връщайки предимството на Интер - 1:2.

В началото на второто полувреме Интер увеличи аванса си благодарение на Лаутаро Мартинес, който вкара втория си гол в мача. Голът за 1:3 падна в 47-ата минута.

Удинезе успя да върне интригата в двубоя, след като в 86-ата минута Лоренцо Лука отбеляза красив гол след подаване от Бренер, намалявайки резултата на 2:3.

В последните минути на двубоя Интер имаше шанс да затвърди победата, но голът им беше отменен заради засада.

Въпреки това, отборът на Симоне Индзаги успя да удържи натиска на домакините и записа важна победа.

Манчестър Юнайтед остава с пръст в уста: Интер връзва "лале" до 2028 година