Отборът на Рома разби гостуващия състав на Палермо с 4:0 в среща от 16-тия кръг в Серия „А”, като по този начин попречи на водача Интер да се откъсне начело в класирането с 10 точки.

Няколко часа, след като „нерадзурите” бяха успели да се наложат над Месина с 2:0, столичани изнесоха истински голов спектакъл, като потърпевш бе преследвачът и приятна изненада този сезон отбор на Палермо.

МансиниОсновен виновник за „головата фиеста” бе бразилецът Амантино Мансини (на малката снимка), който изведе домакините напред в резултата минута преди почивката в мача.

Стражът на гостите Алберто Фонтана бе принуден да извади топката от мрежата си за втори път, след като капитанът на „джалоросите” Франческо Тоти бе точен от бялата точка за 2:0.

Истинският погром за Палермо обаче се получи седем минути преди края, когато Мансини заби второто си попадение в мача и хвърли в екстаз феновете по трибуните на "Стадио Олимпико".

Малко преди края за втори жълт картон бе изгонен футболистът на гостите Симплисио, от което Рома се възползва моментално и до последния съдийски сигнал резултатът набъбна до 4:0, тъй като Биава заби топката в собствената си мрежа.

По този начин Интер запазва преднината си от 7 точки на върха във временното класиране води с 42 точки, Рома се откъсна от Палермо с 35, който остават с актив от 31 т.

Следващите изпитания за футболистите в Серия „А” са в сряда, когато на „Ботуша” Рома гостува на Торино, а Лацио приема Интер.