Милан каза сбогом на турнира за купата на Италия, след като в осминафинална среща-реванш завърши само 1:1 като гост на Катания. Така след загуба с 1:2 в първата среща на "Сан Сиро" световните и европейски клубни шампиони напуснаха рано-рано надпреварата.

Гостите излязоха на "Стадио Анджело Масимино" без цели 12 основни играчи, след като Дида, Неста, Каладзе, Малдини, Амброзини, Зеедорф, Сержиньо, Кака, Пато и Роналдо получиха почивка, а Индзаги и Янкуловски бяха контузени, но въпреки това се очакваше "росонерите" поне да опитат да върнат неприятния резултат от първата среща.

Силилианците обаче бяха тези, които откриха резултата. В 12-ата минута великолепен гол на Хуан Варгас даде преднина на Катания. Топката попадна у перуанеца след корнер на Джузепе Маскара и с атрактивен удар от 30 метра дефанзивният полузащитник препарира Желко Калач за 1:0.

Гостите опитаха да отвърнат на удара, но успяха само да изпробват Бицари чрез слаб удар на Пирло.

След почивката удар на Гуркюф с глава мина близо до вратата на домакините, а малко по-късно французинът изведе Джилардино сам срещу стража на Катания, но нападателят пропусна.

Възпитаниците на Карло Анчелоти усетиха, че вървят към позорно отпадане и отчайващо се нуждаят от един гол, който бързо да ги върне в мача, но пропуските вървяха един след друг.

Все пак в 68-ата минута резервата Алберто Палоски успя да изравни след пас на Джилардино, който бе изведен от Броки.

Веднага след това грешка на Масимо Одо можеше да се окаже фатална, но Мартинес не успя да се възползва от подаръка му. На отсрещната врата пък Броки пробва Бицари от разстояние.

В 76-ата минута Андреа Сотил от състава на домакините получи директен червен картон за фаул срещу Гуркюф, който излизаше срещу вратаря, но само 3 мин. по-късно Дженаро Гатузо, който пропусна мача с Наполи през уикенда заради наказание, получи втори жълт картон и също пое към съблекалните.

До края "росонерите" натиснаха, но Гуркюф, Кафу и Джилардино не успяха да матират за втори път Бицари и да докарат мача поне до продължения.

Така Катания продължава към 1/4-финалите, където ще срещне тима на Удинезе, отстранил по-рано днес Палермо след инфарктна победа като гост.