Марио Балотели направи мечтан дебют за Милан. Нападателят вкара два гол в първия си мач за „росонерите" за успеха с 2:1 срещу Удинезе. Двубоят обаче завърши по скандален начин,след като реферът Паоло Валери откровено подпря домакините със смехотворна дузпа в 92-ата минута.

След успеха си тази вечер, Милан се изравни по точки с градския съперник Интер на четвъртото място.

Противно на очакванията, Супер Марио започна като титуляр за „росонерите" и можеше да се разпише още в 40-ата секунда. Домакините стартираха много надъхано и Мбайе Нианг пропуска още едно чисто положение очи в очи с вратаря в 15-ата мин.

Само десетина минути по-късно обаче блесна геният на Балотели. Ел Шаарави центрира отляво, топката рикошира в крак на защитник и се озова у Супер Марио, който с безкомпромисен отсечен удар я мушна под плонжа на вратаря за кеф на целия „Сан Сиро".

Минути след това нападателят можеше да вкара още един гол с удар отдалеч, но стражът на „фриуланите" се намеси отлично. Още един шанс преди почивката се откри и пред Фламини след прекрасна атака, започната отново на Балотели, но французинът пропусна.

След почивката обаче Удиензе промени настройката си за игра и това даде резултат. В 55-ата мин една случайно изритана топка стигна до Муриел, той обърна към останалия сам срещу вратаря Пинци и той изравни.

В 68-ата Балотели изпусна добро положение, след като получи пас от Констант на около 5 метра от вратата. Топката обаче бе неудобна и таранът не успя да я засече добре.Малко по-късно пък Мбайе Нианг с красиво воле тресна гредата.

Мачът си вървеше към закономерно реми, когато реферът Валери реши да изпъкне. Съдията свири нелепа дузпа в добавеното време за мнимо нарушение срещу Ел Шаарави. Балотели убеди Робиньо да му предостави изпълнението на наказателния удар и не сбърка, давайки победата на Милан.

Веднага след това Валери свири края и се наложи да бъде обграден от няколко карабиниери, които да го бранят от бесните играчи, треньори и ръководители на Удинезе.

МИЛАН - УДИНЕЗЕ 2:1

1:0 Балотели (25')

1:1 Пинци (55')

2:1 Балотели (92'-д)

МИЛАН: Амелия, Констант, Бонера, Сапата, Абате, Фламини (85 Траоре), Ночерино (68 Боян), Монтоливо, Нианг (80 Робиньо), Ел Шаарави, Балотели

УДИНЕЗЕ: Падели, Орто, Домици, Данило, Баста, Габриел Силва, Пинци (80 Меркел), Ладзари, Алан, Муриел (68 Перейра), Ди Натале