Италианският шампион Интер грабна първата си купа за новия сезон, след като късно снощи спечели традиционния турнир „Тим", който се провежда в Италия преди старта на новия сезон. Това е и първо отличие за треньора Рафаел Бенитес начело на тима.

Турнирът противопоставя три от най-силните италиански отбори - Ювентус, Милан и Интер, а мачовете по между им по правилник бяха по 45 минути. Тази година състезанието се проведе в Бари.

В първия мач „нерадзурите" се наложиха над Ювентус с минималното 1:0. Точен бе звездата Уесли Снайдер, който с невероятен шут заби топката в мрежата на вратата. Втората среща противопостави отборите на Милан и Ювентус. След 10 минути игра блесна геният на Роналдиньо, който с много красив фалцов удар прати топката във вратата на Сторари. Малко по-късно Дего изравни, след грешка в отбраната на „росонерите". При дузпите Милан беше по-точен и закономерно се наложи с 4:2.

В последния мач се срещнаха градските съперници Интер и Милан. Въпреки добрите положения, които се откирха пред Индзаги за Милан и Станкович за Интер до гол не се стигна и това наложи изпълнението на дузпи. При наказателните удари по-точни бяха „нерадзурите", които спечелиха с 3:2.