Първият мач от 18-ия кръг на Серия "А" между Катания и Рома не завърши. Двубоят на "Стадио Масимино" беше прекратен в 65-ата минута при резултат 1:1.

Причината за решението на главния съдия беше подгизналият терен. Първо срещата започна с пет минути закъснение заради екипировката на двамата вратари, която беше в еднакви цветове. След това всички отдадоха минута мълчание на починалите днес край Италия при корабокрушението на круиза Коста Конкордиа.

И двата гола паднаха само в рамките на 4 минути. Първо в 25-ата Никола Легроталие откри резултата, засичайки центриране от фаул на Франческо Лоди. В 29-ата пък след изпълнение на корнер топката "кацна" на главата на Даниеле де Роси, който изравни.

Силният дъжд, който се изливаше, наводни до такава степен терена, че кълбото не можеше да се движи по земя. Девет минути след началото на втората част главният съдия се допита до капитаните за прекратяване на срещата. Въпреки условията двубоят продължи, но в 65-ата арбитърът свири последния съдийски сигнал.