Отборът на Аталанта продължава възходящото си представяне в Серия "А". Бергамаските постигнаха трети пореден успех, побеждавайки на своя "Атлети Адзири Д"Италия" състава на Дженоа с 3:0. От своя страна "грифоните" демонстрираха изключителна нестабилност, след като през седмицата победиха със същия резултат един от грандовете - Милан.

Триумфът днес изкачи Аталанта до петото място в таблицата с актив от 19 точки. Дженоа продължава да бъде в златната среда с актив от 15 пункта.

Тон за победата на домакините даде словенецът Куртич още в 36-ата минута. Той получи хитро извеждащо подаване от Галярдини и сам срещу Перен не сбърка за 1:0. Ясмин удвои преднината на бергамаските в добавеното от съдията продължение на първата част. Андреа Петаня проби по крилото, след което уважи включването на Куртич. Ударът на халфа не бе толкова силен, но за сметка на това точен и порази мрежата на "грифоните", въпреки усилията на Перен.

Класиката бе сътворена шест минути преди края, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Гомес. Попадението му бе плод на силна индивидуална проява и завърши с красив изстрел от средна дистанция в долния десен ъгъл.

АТАЛАНТА - ДЖЕНОА 3:0

1:0 Куртич (36"), 2:0 Куртич (45"), 3:0 Гомес (84")

СТАДИОН: "Атлети Адзури Д"Италия"

СЪДИЯ: М. Фабри

АТАЛАНТА: Бериша, Драме, Масиело, Конко, Конти, Калдара, Гомес, Фройлер, Куртич, Галярдини, Петаня (резерви: Спотиело, Спинацола, Зуканович, Д"Алесандро, Кеси, Палоски, Раймонди, Граси, Кабезас, Бастони, Малячо, Пешич)

ДЖЕНОА: Перен, Бурдисо, Джентилети, Муньос, Велосо, Ригони, Лазович, Ринкон, Лаксалт, Нтчам, Паволети (резерви: Ламана, Симеоне, Нинкович, Пандев, Фиамоци, Зима, Кофи, Гакпе, Еденилсон, Орбан, Бривио, Бираски)