Милан победи Сиена с 2:1 в първия си мач за новия сезон в Серия "А". В герой за "росонерите" се превърна Алешандре Пато, който вкара и двата гола за своя тим. Точен за тосканци бе Гезал в края на първата част.

Първото полувреме на мача бе изключително равностойно, като двата отбора водеха битка предимно в средата на терена. Все пак Милан първи стигна до гол чрез Алешандре Пато. Младият бразилец откри резултата в 29-ата минута, след като бе изведен сам срещу стража на Сиена Курчи. С асистенция за попадението се отличи Роналдиньо. Радостта на "росонерите" продължи едва 5 минути. След многоходава атака Гезал вдигна на крака "Артемио Франки", разписвайки се на празна врата.

Още в началото на втората част Пато отново изведе Милан напред в резултата, след като засече отлично подаване на Фламини. В основата на головата атака бе Роналдиньо, който напомни за класата си и бе в организатор на почти всички атаки на "росонерите".  До края на срещата домакините опитаха да стигнат поне до изравнителен гол, но Марко Сторари парира опасните удари към вратата на "росонерите". В следващия кръг Милан приема шампиона на Италия Интер в дербито на област Ломбардия.

В първия двубой от сезона в Италия Болоня и Фиорентина завършиха наравно 1:1.

СИЕНА МИЛАН 1:2
0:1 Пато (39')
1:1 Гезал (43')
1:2 Пато (48')