Шампионът на Италия Милан най-после счупи каръка. "Росонерите" записаха първа победа от началото на сезона, след като се наложиха трудно с 1:0 при домакинството си на Чезена от петия кръг на Серия "А".

Гостите остават на последната 20-а позиция без точков актив. В герой за миланистите тази вечер се превърна ветеранът Кларънс Зеедорф, точен още в 5-ата минута на двубоя. С победата Милан вече заема осмо място с пет точки.

В другия късен мач от днес Наполи и Фиорентина не излъчиха победител. Освен това не успяха да си отбележа и гол. Равенството обаче не променя ситуацията около двата състава.

Домакините днес са четвърти със 7 точки, колкото имат и "виолетовите" на позиция по-надолу. Отборът от Флоренция обаче е с по-лоша голова разлика.

По-рано днес Интер записа също първи успех през този сезон, налагайки се с 3:1 над Болоня. Това беше първи мач за новия треньор на "нерадзурите" Клаудио Раниери.