Отборът на Парма допусна изненадваща домакинска загуба в двубоя срещу Каляри от 6-ия кръг в Серия "А". "Дуковете" отстъпиха с 0:2, а Валери Божинов получи неприятна контузия.

Българинът се появи на терена в 32-ата минута, но след още толкова игра получи контузия и бе заменен заради болки в прасеца. Гостите от Сардиния стигнаха до успеха след голове на Джеда и Десена. Загубата бе първа за Парма на техния стадион "Тардини" от началото на сезона.

В друга среща от кръга Наполи победи трудно с 2:1 Сиена. След нулевото първо полувреме Хамшик изведе домакините напред в резултата в 49-ата минута. Малко по-късно тосканци изравниха чрез Макароне. Победният гол за неаполитанци реализира Хамшик, който се разписа от дузпа. Лука Курчи първоначално парира удара, но при добавката словакът бе безпогрешен.