Отборът на Верона успя да надвие Лече с 3:0 в двубой от 21-ия кръг на Серия "А". "Скалигерите" откриха резултата в 19-ата минута чрез Павел Давидович. Той засече топката с глава, след изпълнение на ъглов удар от Мигел Велосо. В 34-ата минута домакините удвоиха преднината си. Перфектен прехвърлящ пас от Дарко Лазович намери Матео Песина, който скочи най-високо и заби отблизо топката с глава, правейки вратаря на гостите Мауро Вигорито безпомощен.

През втората част в рамките на 10 минути два жълти картон получи Кристиан Дел"Орко от Лече за груби нарушения, което усложни още повече ситуацията на "вълците". 2 минути преди да изтече редовното време Джампаоло Пацини направи резултата класически след точно изпълнена дузпа. В следващия кръг на Серия "А", Верона гостува на Милан, а Лече приема Торино.

Интер не успя да победи Каляри в мач от Серия "А"

Раджата отмъсти на бившите си работодатели и побутна Скудетото към ръцете на Юве

Интер не успя да спечели домакинството си на Каляри - 1:1

Тимът на Парма също успя да спечели домакинството си, побеждавайки Удинезе с 2:0. "Кръстоносците" успяха да поведат в резултата в 19-ата минута след страховит изстрел от страна на Рикардо Галиоло. Той отправи удар от наказателното поле, който попадна точно под напречната греда. В 34-ата минута Деян Кулушевски овладя по перфектен начин подаване от Матео Скоцарела и нанесе хубав удар по земя, за да покачи на 2:0.

В края на мача Удинезе успя да върне едно попадение, но то бе отменено, заради засада. Следващият двубой на Парма е гостуване на Каляри на 1-ви февруари, докато ден по-късно "зебрите" приемат отбора на Интер.

Снимка 463502

В друг мач от италианското първенство, Сампдория и Сасуоло не успяха да излъчат победител, завършвайки 0-0. В 26-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Федерико Пелузо извърши грубо нарушение. Въпреки червеният картон, в 53-ата минута "черно-зелените" нацелиха лявата греда и бяха близо до това да открият резултата. В 70-ата минута Линети от домакините стреля точно под напречната греда, но изстрелът му бе спасен от вратаря. В следващия кръг на Серия "А" Сампдория има тежко гостуване на Наполи, а Сасуоло е домакин на Рома.