Интер регистрира второ поредно равенство в Серия "А". Селекцията на Антонио Конте ще изгуби важни точки в борбата си за титлата с Ювентус, след като на свой терен не успя да победи шестия Каляри (1:1). "Нерадзурите" държаха нещата под сравнителен контрол, след като в 29-ата минута резултатът беше открил Лаутаро Мартинес. Сметките им обаче се объркаха в 79-ата, когато отдаденият под наем от тях на сардинци - Раджа Наинголан стреля от далечна дистанция, топката се отклони в крака на Бастони и посети мрежата на изненадания Ханданович.

Аталанта смаза като гост Торино със 7:0

Йосип Иличич вкара гол от центъра

До края Интер можеше и да триумфира, но голям пропуск направи Лукаку. Секунди преди последния съдийски сигнал, червен картон получи Лаутаро Мартинес заради невъздържано поведение. По този начин, ако Ювентус победи Наполи по-късно днес, преднината им пред селекцията на Конте може да стане шест точки.

Каляри стартира смело срещата, като имаше за цел да сложи край на ужасяващата си серия без позитивен резултат. Активността на сардинци можеше да има ефект в 9-ата минута, когато Нандес комбинира с Джовани Симеоне, но неговият изстрел мина над горната греда.

В 14-ата минута Николо Барела вкара на бившия си тим, но попадението на халфа на Интер беше отменено поради засада.

Снимка 463489

Източник: EPA/БГНЕС

Алесио Краньо се намеси решително на вратата на Каляри, след като в 23-ата минута Лаутаро Мартинес хитро се пребори за добра позиция във вражеското наказателно поле, ала чукнатата топка от него към долния десен ъгъл беше отразена от гореспоменатия страж.

Шанс за него обаче нямаше в 29-ата, когато Интер заслужено поведе в резултата. Дебютантът Ашли Йънг стартира по отличен начин кариерата си в Калчото, след като центрира перфектно за Лаутаро Мартинес, който с глава направи 1:0.

До почивката "нерадзурите" спокойно можеха да удвоят своята преднина, но този път Лаутаро Мартинес загуби битката едно в едно срещу Краньо.

След паузата Интер продължи да пропуска положения с лека ръка. Този път възможността се откри пред Ромелу Лукаку, комуто шут обаче премина покрай дясната греда. В 59-ата минута зрителите на "Джузепе Меаца" можеха да станат свидетели на уникално попадение. Стефано Сенси направо впечатляващ дрибъл между отбраната на Каляри, но миг неточност го раздели с това да вкара един от головете на сезона в Калчото.

Големият шок за интеристите настъпи в 79-ата минута. Отдаденият под наем от тях Раджа Наинголан смълча бившите си работодатели и треньорът, който го прокуди далеч от Милано - Антонио Конте, след като шутира по земя от над 25 метра. Топката срещна крака на Алесандро Бастони и влетя неспасяемо в ъгъла на Ханданович.

Снимка 463488

Попадението буквално шокира фаворизираните домакини, като краката им сериозно натежаха от напрежението. Ромелу Лукаку можеше да ги спаси с перфектна индивидуална проява в 82-ата минута, но след като мина като танк през отбраната на Каляри, не намери мрежата на Краньо.

Ювентус елиминира Рома от турнира за Купата на Италия

Рома вече не е заплаха за Ювентус в турнира за Купата на Италия

Силен мач за "Старата госпожа" и победа с 3:1

До края за отбелязване беше единствено червеният картон на Лаутаро Мартинес, който беше изгонен заради невъздържани прояви.

В следващия кръг на Интер предстои гостуване на Удинезе. Каляри пък ще търси победата срещу Парма.

ИНТЕР - КАЛЯРИ 1:1

1:0 Лаутаро Мартинес (29"), 1:1 Наинголан (79")

СТАДИОН: "Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Г. Манянело

ИНТЕР: Ханданович, Бастони, Де Врий, Шкриниар, Бираги, Сенси, Борха Валеро, Барела, Йънг, Мартинес, Лукаку (резерви: Берни, Падели, Агуоме, Д"Амброзио, Димарко, Еспозито, Годин, Моузес, Ранокия, Алексис)

КАЛЯРИ: Краньо, Фараго, Валукиевич, Клаван, Пелегрини, Нандес, Олива, Йоница, Наинголан, Жоао Педро, Симеоне (резерви: Рафаел, Олсен, Бирса, Кастро, Чигарини, Галиано, Лякоянис, Матиело, Пору)