Палермо спечели с 3:1 дербито на Сицилия срещу Катания. Фабрицио Миколи откри резултата в 10-ата минута, реализирайки своя гол №100 по терените на Серия „А". Любопитното е, че нисичкият нападател се появи в игра за първи път от 3 седмици, след като се възстанови навреме от травма.

След почивката Йосип Иличич добави два гола и направи преднината на домакините класическа. 20 минути преди края на двубоя Лоди върна един гол за 3:1, но за повече Катания нямаше нито сили, нито време.

Победата запазва главата на Джан Пиеро Гасперини, който бе считат за сигурен уволнен при поражение.

Благодарение на успеха Палермо взе глътка въздух и изплува до 14-ата позиция в класирането с актив от 14 точки. Катания на 7-о място с 5 точки в повече.

Палермо – Катания 3:1