Отборът на Палермо разочарова хилядите си фенове на "Ренцо Барбера", дошли да наблюдават срещата на тима от четвъртия кръг на турнира за Купата на Италия.

Сицилианците отстъпиха на собствен терен пред непретенциозния си гост, подвизаващ се в една от дивизиите в третия футболен ешелон на страната - Алесандрия.

"Мафиотите" загубиха с категоричното 1:3 и са аут от надпреварата.

Дори експерименталният състав на домакините не би следвало да им служи като оправдание, предвид факта, че съперникът е част от Лега Про в Италия, което е с ниво под Серия "Б".

Ивайло Чочев не бе в групата на Палермо за мача, а иначе резултатът бе открит още в 4-ата минута, в която Ловисо даде предимство на Алесандрия с гол от дузпа.

В 22-ата минута Васкес утежни допълнително ситуацията на домакините, оставяйки ги с човек по-малко на терена, а секунди по-късно резултатът вече бе 0:2, след попадение на Маркони.

След почивката Трайковски върна състава си в мача с гол за 1:2, но 8 минути преди края Нико покачи на 1:3.

Сабато изравни броя футболисти на терена за двата състава, като получи червен картон, а в самия край на мача Джилардино оформи и крайното 2:3.

Така Палермо е аут от надпреварата, стъпка преди 1/8-финалите.